Přednášky

15. 10. 2016 od 10:00 Univerzita Hradec Králové
14. 10. 2016 od 19:00 Barcamp warm-up Noc studentských filmů
O rok bláznivější...

Potvrzení řečníci!

 • Cynický software
  Roman Pichlík
  Pro koho je určena? Pro kohokoliv, castecne technicky background neni na skodu.

  V životním cyklu každého softwaru existuje pouze jedna jistota – chyby byly, jsou a budou. Nikdy se vám je nepodaří úplně eliminovat, namísto toho se musíte zaměřit na jejich přežití. Chyby vedoucí k selhání jedné části systému se nekontrolovatelně šíří do jeho dalších částí a způsobují jeho celkovou nedostupnost. V této prezentaci se zaměříme na hlavní faktory ovlivňující stabilitu systému a z nich vyplývající architektonické a operační vzory, které nám pomáhají tyto neočekávané chyby přežít. Prezentace vychází ze zkušeností s vývojem a provozem služeb Zonky (peer to peer lending), GoodData (BI) a idejově čerpá z knih Nassima Nicholas Taleba Černá labuť (Black Swan) a Antifragilita (Antifragility).

 • Multitasking - virus doby
  Janka Chudlíková
  Pro koho je určena? Pro každého, kde zajímá o osobní rozvoj a je na cestě změny. Říkám tomu: “zvelebování se…”

  Podělím se o pohled na multitasking z hlediska neurovědy. - Co se ději při multitaskingu v mozku - Kdy to je o. k. a kdy už ne - Fokus a koncentrace - Externě vs. interně řízená pozronost - Techniky ke zvýšení soustředění

 • NPM pre lenivých kóderov
  Riki Fridrich
  Pro koho je určena? Prednáška je určená všetkým dobrým (t.j. lenivým) vývojárom. Pokiaľ ešte stále používate nástroje ako Grunt či Gulp, táto prednáška je pre vás povinná.

  Ak v súčasnosti pracujete s Javascriptom, určite používate NPM. NPM je skvelý nástroj a vývojárom ohromne zjednodušuje život. Väčšina z nás ho však používa neefektívne. Na tejto prednáške vám ukážem pár jednoduchých vecí, vďaka ktorým za vás NPM bude robiť väčšinu práce, aby ste sa mohli nerušene venovať písaniu kódu.

 • My nejsme uživatelé!
  Tomáš Kejzlar - MSD
  Pro koho je určena? Pro všechny developery, product ownery nebo product manažery, kteří chtějí vytvářet skvělé produkty pro své zákazníky/uživatele.

  Kolikrát se vám stalo, že jste jako developeři, product owneři nebo product manažeři vymysleli funkcionality spíš pro sebe než pro své zákazníky? Kolikrát jste do vývoje nacpali nejnovější technologické hračky místo toho, abyste se zamysleli nad tím, proč uživatelé váš produkt vůbec používají? Často se nám stává že maskujeme své vlastní nápady a potřeby za ty, které mají (domnělí) uživatelé a zákazníci. Děláme to abychom v naší softawrové komunitě vypadali “cool” a “trendy”, ale je to na úkor spokojenosti našich skutečných zákazníků. V této přednášce se vám za pomoci svých vlastních zkušeností a chyb pokusím vysvětlit, proč k vývoji produktů často přistupujeme bez zamyšlení nad potřebami skutečných uživatelů. Zároveň vám zkusím ukázat některé techniky, které se mi v praxi osvědčily jako velmi dobré na zjišťování potřeb skutečných uživatelů a které snad i vám pomohou dodávat produkty, které potěší vaše zákazníky.

 • COBOL není mrtvý!
  Michal Slota - ASSIST
  Pro koho je určena? Pro všechny, kdo si ještě stále myslí, že v COBOLu programují dinosauři. A pro ty, kteří o něm nikdy neslyšeli.

  Slyšeli jste někdy o COBOLu? Pokud ano, pravděpodobně máte za to, že se jedná o fosilní technologii. My Vám ale tento předsudek vyvrátíme a přiblížíme, proč COBOL stále žije a ještě žít bude. Povíme si něco o historii, ale i současném užití a technologiích, které umožnili aplikacím přežít. Představíme vám platformu IBM Power System (také známou jako AS/400 či IBM iSeries) a její architekturu, díky které některé aplikace běží přes 20 let a ještě nějakou dobu poběží. A k čemu Vám to všechno bude? Vysvětlíme Vám nejen proč je právě teď ten nejlepší čas naučit se programovat v COBOLu a pracovat s platformou Power Systems, ale také kde k těmto zkušenostem přijít.

 • Vyvoj her pro virtualni realitu
  Vojta Jatel - Madfinger games
  Pro koho je určena? Pro všechny se zajmem o vyvoj her pro VR.

  Přednáška vás seznámí s aktualním VR hardwarem a s jeho omezeními, na které je třeba reagovat designem. Hlavním cílem přednášky je seznámit posluchače s (ne)výhodami návrhu her pro VR z pohledu designéra. Během 40 minut najdeme odpověď na tyto otázky: Jak uživatel vnímá ruzné děje? Které herní žánry jsou pro VR nejvhodnější? Jak správně navrhnout herní mechanismy? Jak navrhnout UI? Jak hru testovat? A na co všechno si dát pozor během vývoje?

 • Energetika, blackout a jak tomu zabránit … z Hradce
  Michal Bednář - Unicorn Systems a.s., Projektový manažer
  Pro koho je určena? Pro všechny, které zajímá co se děje na cestě z elektrárny do vašeho počítače.

  Věděli jste, že energetika nejsou pouze elektrárny, dráty a vaše spotřebiče? Zamysleli jste se někdy nad tím, co je potřeba vyřešit, aby jste si mohli v klidu na záchodě rozsvítit žárovku? Napadlo vás, jaké fyzikální, obchodní i kulturní nástrahy musel člověk překonat, než přišel jak na to? A co s tím má společného IT v Hradci Králové? Tyto a další témata se pokusím otevřít v rámci své přednášky.

 • Simple Online Company
  Lukáš Uhrin - O2
  Pro koho je určena? Přednáška je určená pro všechny, které zajímá vývoj moderních CRM aplikací.

  Umíte si představit expertní systém, ve kterém velká firma obsluhuje své zákazníky, bez jediného manuálu? Myslíte, že lze postavit systém, který slouží jako samoobsluha pro zákazníka a zároveň jako interní firemní nástroj pro zpracování jeho požadavků? Ne? Přijďte se podívat, ukážeme Vám jak vypadá moderní nástroj v telco prostředí.

 • Jak jsem udělala výběrové řízení na partnera.
  Luu Ly
  Pro koho je určena? Pro všechny singles.

  Po několika letech ve vztahu jsem se ocitla doslova na dlažbě. Co teď? A tak jako při ztrátě zaměstnání jsem instinktivně sestavila profil mé ideální další štace. Dalšího stromku, ke kterému bych se mohla přimknout. Bude to doubek či snad divoká břízka? Podělím se s vámi o tipy, triky a peripetie z průběhu mého hledání. Je skutečně hledání nového partnera jako hledání nového jobu, nebo je všechno jinak?

Na vaši žádost!

 • 53 hlasů
  Umění dělat remote tým
  Jirka Pénzeš - TopMonks, software engineer monk
  Pro koho je určena? Pro úplně všechny, kteří se chtějí naučit pracovat efektivně na dálku

  Společně se podíváme, jak může fungovat tým nebo firma, jenž není závislá na místě a může fungovat na dálku odkudkoliv na světě. Jaké to má výhody a nevýhody a jak vůbec lze takový tým budovat a dlouhodobě udržovat. A to z různých pohledů. Jak vůbec začít pracovat na dálku a být pro ostatní stále "na blízku". Nasdílím své postřehy, kterými jsem si reálně prošel.

 • 51 hlasů
  Jak začít podnikat a vydržet
  Petr Moučka - SORUDO.cz
  Pro koho je určena? Pro ty, kteří chtějí zjistit, jak se dá naplánovat úspěch.

  Povím vám, jak jsem si na svém koníčku postavil firmu, kterou si nyní najímají dolaroví miliardáři z druhého konce planety. Věřím, že podnikat se dá téměř ve všem a že úspěch se dá naplánovat. Rád vám dám pár tipů jak na to.

 • 50 hlasů
  To nejpodstatnější ze světa (nejen) platebních karet
  Pavel Šindelář - Solution Architect at MoroSystems
  Pro koho je určena? Pro developery a pro všechny, koho zajímá IT a svět peněz

  Zajímalo Vás někdy, co všechno se musí odehrát po vložení platební karty do terminálu, abyste mohli spatřit toužebně očekávaný text "Schváleno, vyjměte kartu"? Jak vlastně platební karty fungují? To vše a mnohé další se dozvíte v této přednášce. Ukážeme si, k jakým účelům se dnes karty nejčastěji používají, jakými technologiemi jsou implementovány, jaká data se na nich nachází a do jakých transakcí obvykle vstupují. Návrhem řešení pro karty a platební transakce se v MoroSystems zabývám 6 let. Jako Solution Architect jsem se mimo jiné podílel na návrhu řešení na projektech, kde zpracováváme statisíce transakcí a máme připojeno 10 tisíc platebních terminálů. Na všech projektech nadále působím jako konzultant a kromě toho se věnuji vnitro-firemnímu vzdělávání, náboru nových kolegů a nastavování firemních procesů, zejména v oblasti kontroly kvality kódu.

 • 48 hlasů
  Peníze nejsou důležité ale zároveň nejdůležitější
  Marcela Anderlová - Partners Financial Services
  Pro koho je určena? Pokud chceš zahodit pár předsudků o penězích... tak právě pro tebe.

  Co dělat, pokud se chceš v životě svobodněji rozhodovat než 80% lidí? Vždy jsem ráda chodila do školy. Ve škole mi ale neřekli, co mě čeká v realitě. Chci předat pár vychytávek, které mi pomáhají v podnikání a v hospodaření s penězi.

 • 44 hlasů
  1. den, 1. týden, 1. měsíc, 1. půlrok v nové práci – na co se soustředit a co nepodcenit
  Vojtěch Kounovský - Assist spol s r.o., Project manager
  Pro koho je určena? Tato přednáška je vhodná pro všechny, kteří se chystají v blízké době nastartovat pracovní kariéru nebo změnit své současné zaměstnání.

  Proč právě toto téma? Protože součástí mé práce je i integrace nových kolegů do týmů a nevěřili byste, jak velké procento lidí dělá v úvodních fázích chyby a ztěžují si tím svou budoucí pozici. Cílem přednášky je ukázat nejčastější chyby a nabídnout řešení, jak se jich vyvarovat. Představím vám ověřené postupy, na co se zaměřit a jakým způsobem budovat svou pozici uvnitř nového kolektivu. A to bez použití časté, avšak málo vhodné techniky 'pár švestiček, jestli se neurazíte'. Asi si říkáte: "To je přece jasné, co mám a co nemám dělat, to ví každý." Ale jste si opravdu jisti, že víte, co vaši manažeři sledují? Neřešíte náhodou zbytečné detaily, zatímco vám uniká to důležité?

 • 40 hlasů
  Jak na podnikání při studiu
  Ing. Josef Čáslavka
  Pro koho je určena? Pro studenty, kteří by rádi s podnikáním začali, nebo již podnikají a chtějí se dozvědět více z praxe.

  Již při škole jsem začal s budováním kreativní agentury, díky tomu jsem nemusel po jejím dokončení hledat zaměstnání a mohl pokračovat v tom, co mě baví - ve vymýšlení a tvorbě řešení, která pomáhají našim klientům lépe prodávat. Co mi v podnikání při studiu pomohlo? Jak jsme získali první klienty? A co bych nyní udělal jinak? Rád se s Vámi podělím o svůj příběh, abyste i Vy mohli začít, nebo zlepšit své vlastní podnikání.

 • 37 hlasů
  JetBrains IDEs tipy a triky
  Michal Miky Jankovský - GMC, Software Developer
  Pro koho je určena? Pro každého kdo si myslí, že klávesnice je mocnější než myš.

  Každý programátor si prošel za svoji kariéru několika IDE (vývojovými prostředími). Já posledních 5 let pracuji v IntelliJ IDEA (WebStorm, PhpStorm) a posbíral jsem spoustu tipů a triků, které mi pomáhají při každodenní práci. Pokud ještě s IDE od JetBrains nepracujete, nebudu Vám ho nutit. Jistě i Váš nástroj má podobně vychytávky, jen jste je prostě ještě nehledali.

 • 32 hlasů
  Elm: funkcionální nebe pro webové vývojáře
  Tomáš Látal - Programátor v GMC Software Technology
  Pro koho je určena? Vývojářům, které už nebaví "Undefined is not a function" a všem, kteří chtějí nahlédnout do světa funkcionálního programování

  Představte si svět, kde neexistuje pád aplikace na "Undefined is not a function". Svět, kde se těšíte na refaktoring aplikace a nebojíte se dělat větší zásahy do kódu. To vše s možností používat stávající JS knihovny a infrastrukturu. Chci vám ukázat, že takový svět existuje. Elm mě nadchl svou jednoduchostí, s jakou představuje možnosti funkcionálního programování. I mě, zarytého odpůrce Lispu, Haskelu a dalších FP jazyků, dokázal nadchnout pro myšlenku, že ty funkce mají taky něco do sebe. Rád bych vám ve 20 minutách Elm představil, ukázal jak funguje, jaké má v dnešním světě webových frameworků místo, jaké jsou jeho silné a slabé stránky a jak se promítl na stylu, kterým dnes píši kód

 • 32 hlasů
  Vyraž, poznej, uč se, cestuj
  Ondřej Serbousek
  Pro koho je určena? Pro všechny mladé (stačí duchem) kteří se rádi učí novým věcem zážitkovou metodikou a mají čas na cestování po Evropě za hubičku.

  Spousta lidí sní o vzdělávání se při cestování, ať už krátkodobém nebo dlouhodobém, ale neví jak začít, bojí se využít šance, nebo často ani neví co je vlastně všecko možné. A co je na tom nejlepší, co vlastně všecko jde za peníze někoho jiného. Erasmus studijní programy zná téměř každý, ale už méně lidí ví, že existují i krátkodobé neformální vzdělávací projekty, kterých se může zúčastnit téměř kdokoli. Jediné, co je potřeba investovat, je váš čas a vůli. A je potřeba udělat první krok. Nečekejte od téhle přednášky žádnou velkou odbornost, ani čistě oborové téma. Cílem je poodhalit možnosti, které nabízí různé programy neformálního vzdělávání (včetně oborového) a zejména se zaměřit na aktuální největší program Erasmus+ (a říct si, co znamená to "+"). A protože první krok bývá ten nejtěžší (a také 70% úspěchu), řekneme si i jak a kde začít tak, aby vás to stálo co nejméně peněz.

 • 30 hlasů
  Jak se sedmnáctiletý člověk může stát zvířetem v marketingu
  Miroslav Varga
  Pro koho je určena? Na své si přijdou kreativní a mladé duše, ve kterých dříme marketingový potenciál

  Nalijme si čistého vína, když si máte vybavit sedmnáctiletého člověka, vaše představa sklouzává k mladíkovi s cigaretou v ruce, nezdvořilým chováním a chronickým nicneděláním. Pojďme se pobavit o tom, jak se i v útlém věku stát marketingovým zvířetem a pomáhat reálným značkám bojovat neúprosné bitvy s konkurencí za pomoci sociálních zbraní (chcete-li sociálních sítích). Není to až tak složité, stačí chtít a mít pár základů v malíku. Těším se na Vás.

 • 29 hlasů
  Strasti a pasti projektového řízení
  Honza Slavík - Ovax.cz
  Pro koho je určena? Pro každého kdo se chce podívat na problematiku projektového řízení, timemanagementu(pardon hospodaření s časem) z jiného úhlu a nebojí se přijít o iluze.

  Co jsem za svou praxi napáchal a spáchal. Se všemi faily a blbostmi, které se mi povedly, ale které mě posunuly skrz poučení. Proč jako projekťák nepotřebujete certifikaci, proč jako projekťák potřebujete znát jaderný reaktor VVER-1000 a hlavně, že projekty jsou mnohem víc o lidech než o tabulkách, ganttech a SW nástrojích.

 • 28 hlasů
  Internet věcí poctivě a bezpečně
  Martin Malý - BigClown Labs, popularizátor
  Pro koho je určena? Lidé se zálibou ve vytváření vlastních věcí, nadšenci do elektroniky a IoT

  Internet věcí (IoT) je oblast plná nápadů. Horší je to s realizacemi. V přednášce se podíváme na to, co musíte řešit, když se rozhodnete svůj nápad realizovat, a jaké nástroje a komponenty vám s tím pomůžou. Řekneme si nejen to, jaké musíte řešit problémy softwarové (a jak je můžete řešit), ale ukážeme si i různé přístupy k řešení problémů hardwarových, od použití existujících nástrojů po vývoj vlastní elektroniky.

 • 28 hlasů
  Úvod do Bobril Android Native
  Boris Letocha - GMC, Head of Department
  Pro koho je určena? Pro znalé i začátečníky Bobrilu pro Web co chtějí vyvíjet pro Android, ale i pro ty které zajímá jak vnitřně funguje React Native.

  Minulý barcamp jste mohli vidět Tomáše Růta přednášku o úvodu do Bobrilu. Bobril pro Web je za tu dobu dospělá technologie používaná úspěšně v produkci. A podobně jak React přesunul důraz na mobilní platformy, tak jsem si chtěl vyzkoušet naimplementovat i Bobril Native pro Android. Jako obyčejně bych to nezačal implementovat kdybych nenašel výrazné vylepšení o proti existujícím řešením (React Native, Cordova, Native Script). Co se dovíte: Jak začít s Bobril Native. Jeho výhody ale i nevýhody. Kde můžete pomoci s vývojem.

 • 28 hlasů
  Ajťák - zvíře rozmazlené
  Jirka Hrdlička - GMC Software Technology, Sofware Consultant
  Pro koho je určena? Pro všechny, kteří se chystají přejít na temnou stranu programování...

  Jasně, že se každý druhý chtěl stát fotbalistou, ale co dělat, když si místo míče začínáš víc rozumět s klávesnicí? Během mojí přednášky si projdeme pár důvodů, proč se stát vývojářem a jak vytěžit maximum z trainee programů. Zároveň si ukážeme kompilaci tradičních i netradičních benefitů v IT firmách nejen v ČR, ale i v zahraničí a pomůžu Ti rozeznat, které jsou jen pozlátkem a které Ti skutečně pomohou při práci.

 • 26 hlasů
  Jak pracovat na sociálních sítích a nezbláznit se
  Leni Krsova
  Pro koho je určena? Pro všechny, kteří tuší, že sociální sítě určují běh online společnosti a nechtějí se z toho zcvoknout

  Přes 8 let se aktivně pohybuju v doméně sociálních sítí. Pražáci a lidi z oboru mi říkají Dataholka, většina si pod tím představí datovou analytičku, která každé pondělí rozesílá newsletter nabitý informace z online marketingu a trendů na sociálních sítích. Pracovala jsem v týmu sociálních sítí pro Českou televizi, přednášela pro velké i malé firmy jako je IBM, Univerzita Karlova a další, školila jsem agentury i jednotlivce. A pak to se mnou seklo. Povím vám, že pro přežití v džungli onlinu je důležité vědět, jak na sociálních sítích fungovat. Ale povím vám i to, jaké stinné stránky tahle záliba a práce v jednom má, a hlavně, jak lehce se dá spadnout do sfér přepracování, vyhoření a psychických kolapsů. Zároveň jsem ale živoucí důkaz toho, že se z toho dá dostat a fungovat zvesela normálně. A ráda se o to s vámi podělím.

 • 26 hlasů
  Platební karty a vše kolem nich
  Petr Konůpek
  Pro koho je určena? Pro všechny kdo utrácejí bezhotovostně

  O všem co jste kdy chtěli vědět o platebních kartách všeho druhu a báli jste se zeptat! Povíme si něco o historií a o tom, jak vypadaly první platební karty ještě dávno předtím, než existoval internet a jak se za více než 100 let své existence postupně vyvíjely až do dnešní podoby. Také si řekneme spoustu zajímavostí o technologiích a procesech na pozadí vašich každoděních plateb, jak fungují online, ale také offline platby. Dozvíte se také jaké jsou druhy karet, jaký je rozdíl mezi kreditní a debetní kartou, co je to embosovaná karta a k čemu slouží, nebo jak je možné, že můžete zaplatit kartou na palubě letadla, kde není internet. Budeme se také věnovat bezpečnostní problematice platebních karet a tomu, jaké podvody a jinou kriminální činnost platební karty za dobu své existence pamatují. Probereme si jednotlivé nelegální postupy a jak se proti ním úspěšně bránit.

 • 24 hlasů
  Co může udělat developer pro agile
  Jaroslav Kubicek - MSD
  Pro koho je určena? developeři

  Deadliny, prošvihnuté termíny, chatrné aplikace - nikdo z nás to nemá rád, ale stále se s tím setkáváme - a to i v případech, kdy tvrdíme, že vyvíjíme agilně. Co můžeme my jako vývojáři na sobě nebo v okolí změnit, abychom snížili riziko neúspěšného projektu? Rád se podělím o některé tipy, které jsme se během vývoje naučili a pomohli nám vyvarovat se některých stále se vracijících chyb.

 • 21 hlasů
  Překládáme a titulkujeme filmy a seriály
  Jan Richter
  Pro koho je určena? jak pro toho, kdo by rád začal překládat/titulkovat, tak pro toho, kdo by chtěl nahlédnout do zákulisí amatérského titulkování

  Mrkneme se na to, jak takové titulky vznikají, co všechno je k tomu potřeba, co dalšího se zatím skrývá, čeho se vyvarovat, co neopomenout, jak to vypadá s titulky v ČR a případně cokoliv dalšího vás bude zajímat ;)

 • 18 hlasů
  Od kodéra, přes grafika až k vlastní SaaS aplikaci
  Honza Kulda - Kulin.cz, Freelo.cz
  Pro koho je určena? Pro ty, kdo chtějí mít svůj pracovní život pevně v rukou.

  Přijďte si poslechnout můj příběh.

 • 18 hlasů
  Angular 2 je tady - co přináší?
  Milan Lempera - Angular.cz, lektor, školitel
  Pro koho je určena? Pro koho je určena? Pro všechny kteří se věnují, nebo se chystají věnovat vývoji webových aplikací a tápou v záplavě technologií.

  Framework Angular 2 vyšel v dlouho očekávané finální verzi a cílí nejen na svět webových aplikací. Přijďte si poslechnout, na jakých myšlenkách staví, jak se liší od své první verze a co Vám jeho nasazení může přinést. Pobavíme se také o tom, byste o měli vědět než se rozhodnete pro jeho použití. a jak jeho příchod ovlivní existující aplikace napsané v Angular 1. Přednášet budou Milan a Víťa z Angular.cz.

 • 15 hlasů
  Chraňte své nápady a brand!
  Jan Bárta
  Pro koho je určena? Zájemci o oblast duševního vlastnictví

  Že existuje nějaké to duševní vlastnictví ví už skoro každý. V přednášce se podíváme na způsoby, jak chránit svá autorská díla, nápady, jak si bránit svoji značku a design a jak to vlastně celé v České republice funguje. Neopomineme samozřejmě i IT problematiku a řekneme se, čím je software jako autorské dílo specifický a na co je potřeba si dát pozor.

 • 14 hlasů
  #NasratLoremIpsum
  Marek Mencl - Pábení
  Pro koho je určena? Pro všechny, kteří chtějí tvořit na základě reálného obsahu

  Pábení rozvíjíme tak, abychom se ve své práci vždy dokázali vyhnout lorem ipsum. Lorem ipsum je pro nás totiž práce bez významu, bez hloubky a bez reálného řešení problémů. Chci se podělit o to, jak to děláme. Ukázat trable, které s naší prací souvisí a získat od vás zpětnou vazbu.

 • 14 hlasů
  Příběh služby Mamky testují weby
  Jan Tomáš - UX Agency Owner and Designer at www.circusdesign.cz
  Pro koho je určena? Pro lidi, které zajímá, co stojí za službou, která pomáhá testováním zlepšovat weby.

  Povím vám jak služba Mamky testují weby vznikla, něco ze zákulisí, jak nám to funguje a k čemu je vůbec dobrá.

 • 13 hlasů
  Boty do každé rodiny
  Martin Šimeček
  Pro koho je určena? Pro geeky a vývojáře

  Velcí hráči IT světa se zamilovali do botů - konverzačních agentů, kteří vám splní každé přání a snesnou modré z nebe. Jak se k problematice staví Microsoft a jaká je tvrdá technologická realita? Jaké platformy a služby můžete použít a čemu se naopak vyhnout? To si ukážeme v této přednášce.

 • 13 hlasů
  Dělám to, co mě baví, aneb jak se tvoří Google mapy
  Zdenek Horak - Nástěnkář ve společnosti Děláme Dobro
  Pro koho je určena? Pro všechny, kdo chtějí vědět - jak se tvoří komunita, nastavení a dosažení cílů

  Zdravím! Uděláme workshop, kde si ukážeme : - moje největší faily na Google mapách 😀 - jak hejtí agentura Regional Leada, až dostane přes prsty od Googlu! - jak si splnit sen a jet na pozvánku Googlu do USA - jak je důležité mít svého mentora 😉 - faily při tvorbě projektu Tenvelkej.cz Těším se na všechny ;-) A díky, za vaše hlasy!

 • 10 hlasů
  Nejčastější chyby na e-shopu
  Michal Mervart - UX Designer pro parfums.cz / HomeCredit a další...
  Pro koho je určena? Majitelé e-shopu, freelanceři, UX designéři

  Přednáška se bude zaměřovat na nejčastější chyby v e-shop a jak jim předejít. V přednášce se dozvíte spoustu praktických rad jak si vylepšit i ten vás e-shop.

 • 4 hlasů
  Bitcoin, kryptoměny a blockchain - jak změní svět
  Karel Fillner - www.btctip.cz - bitcoinový evangelista
  Pro koho je určena? Pro každého, kdo bitcoinu fandí, aby věděl, že v tom není sám. A také pro všechny, kdo o kryptoměnách sice slyšeli, ale rádi by o nich věděli víc.

  O bitcoin, kryptoměny a technologie blockchainu se zajímám od r. 2012, tedy vlastně polovinu doby fungování celého otevřeného systému. Přitom se často setkávám nejdříve s nepochopením a odmítáním, protože kolem bitcoinu panuje řada mýtů a polopravd - a co neznáme, toho se bojíme... Proto vedu bitcoinový magazín, pořádám semináře, školení a přednášky, kterými se snažím vysvětlit složité věci jednoduchým způsobem a ukázat všem, jak bitcoin a jeho technologie může bez přehánění změnit fungování mnoha oblastí našeho života. Na přednášce vysvětlím základy fungování bitcoinové sítě, výhody a nevýhody bitcoinu a kryptoměn, rozdíly mezi běžnými penězi a kryptoměnami a na příkladech si ukážeme, jak už dnes mění technologie blockchainu (motor celého systému) nejen technické obory a odvětví. Trocha teorie, pár praktických ukázek a spousta nadšení, které se pokusím přenést i na vás! :)

 • 1 hlasů
  Bidding ve vyhledávačích zboží jako třešnička na dortu
  Jiří Guňka
  Pro koho je určena? Pro všechny, kteří řeší správu inzerce ve vyhledávačích zboží ať na straně agentury nebo e-shopu.

  Biddujete - nastavujete ceny za proklik ve vyhledávačích zboží jako vzteklí, nebo používáte biddingový automat, ale výsledek není takový jaký čekáte? Možná to je tím, že bidding je až třešnička na dortu a vy jste ještě neupekli dort. Projdeme důležitá nastavení, informace a prvky XML feedu, ze kterých se peče ten nejlepší dort. Těším se na vás a společnou diskuzi.